Y Ü K L E N İ Y O R...
Lütfen Bekleyin
0

Harika Salon Tasarımları için 5 Dekorasyon fikri

Salon tasarımları için dekorasyon fikirlerine mi ihtiyacınız var? Modern salon modelleri ile aşık olunacak Salon dekorasyon önerileri bu makalede sizi bekliyor. Dikkat çekici ve ferah bir salon dekorasyonu yapmak istiyorsanız üzerinde durulması gereken bazı noktalar vardır.

Salon Dekorasyonunda küçük bir salona sahipseniz küçük salon dekorasyonu konusunda sizi mest edecek bu harika içeriği sonuna kadar okumanızda fayda var. Belki de hayalini kurduğunuz harika küçük salon dekorasyonunu burada bulabilirsiniz.

Güzel bir salon dekorasyonu için renk uyumu düşünülerek eşya seçimi, bu eşyaların doğru yerleştirilmesi ve farklı aydınlatma ürünleri ile aksesuarların kullanılması gerekir.

Salon Tasarımları

Türk örf adet ve geleneklerine göre evin en çok kullanılan alanları içinde salonlar yer almaktadır. Misafir karşılarken, evde ailece dinlenmeye çekilirken, çalışırken, kitap okurken hatta bazen uyurken.. Böyle olunca tüm aileler özellikle ev hanımları salon tasarımlarına oldukça dikkat ediyor.  Bir çok bayan yenilikçi ve modern salon tasarımlarına geçiş yapmak için internet üzerinde araştırmalar yapıyor.

Bizde Salon tasarımlarına yeni bir renk getirmek ve bu yönde fikir sahibi olabilmeleri olabilmesi için salon tasarım modellerini 5 ana başlığa ayırıp elimizden geldiğince güzel ve katma değeri yüksek, kullanışlı salonları görseller ile gözler önüne sermeye çalıştık. Umarızı bu salon tasarım önerilerimiz hoşunuza gider.

Yazımızda; ”Salon dekorasyonu nasıl olmalıdır?” sorusunu beş ana başlık altında açıklamaya çalışacağız.

iyi bir Salon Tasarımı için Şeklile Uygun Mobilya Tercih Edin

Mobilyaları mevcut alanınıza göre seçmez ve iyi bir şekilde yerleştiremezseniz, salonda düzeni sağlayamazsınız.

Kare Salon Yerleştirme

Salon tasarımı yaparken, hiç zorlanmayacağınız salon şekli kare olan salonlardır diyebiliriz. Kare bir salonunuz var ise, karşılıklı koltuklar yerleştirerek sıcak bir sohbet ortamı oluşturup, kare bir sehpa tercih edebilirsiniz.

Rendi Mobilya Koltuk Takımı

Dikdörtgen Salon Yerleştirme

Dikdörtgen bir salonunuz var ise; L tipi köşe koltuk takımı daha işlevseldir ve doğru olacaktır.

✔️ Dikdörtgen bir sehpa, bu salon dekorasyonu ve L koltuk tipi için daha uygundur.

Vailand Mürdüm Köşe Koltuk Takımı

Küçük Salon Tasarımında Yer Tasarrufu

⭐️ Küçük salonlar için, dönüşebilen akıllı mobilyaları düşünebilirsiniz.

Büyük vitrin veya kitaplık ile mekanı daraltmak yerine odanın boyutuna uygun işlevsel bir televizyon ünitesi yeterli olacaktır.

✔️ Küçük salonlarda misafir geldiğinde nerede yatacak diyorsanız, dönüşebilen yatak modelleri ile bu sorunu çözebilirsiniz.

Dönüşebilen Mobilya Kanepe Fonksiyonu

Dönüşebilen Mobilya Yatak Fonksiyonu – 

Küçük salon tasarımı yaparken eşyaların Yer kaplamaması ve katlanır özelliği sayesinde hem masa hem sehpa olarak kullanabileceğiniz akıllı masaları tercih edebilirsiniz.

akıllı sehpa
Akıllı Masa

Related Posts